Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

tmx :  díky , měl jsem teď na úterý Kanáry,  přebukoval jsem  Marseille  na poslední termín v říjnu. Možná bude šance alespoň něco proletět....Hledal jsem nějaké oficiální  informace, asi je to je jenom ta částka 0,00 za změnu rezervace.. Ještě jednou díky.

0 Citovat

Ahoj cestovatele, poradte mi prosim.

Mame letenky na 2.4.-18.4. s Emirates do Singapuru (zakoupene na gotogate), odsud s Jetstarem priskok na Bali a to same zpet se zastavkou 4 dny v Singa.

V navaznosti na dnesni udalosti - vyckali byste nebo byste se pustili do reseni storna ?( mate zkusenost s gotogate?) nebo presunuti terminu(ale na kdy?)? :(

Dekuju vsem za rady!

0 Citovat

Před chvíli přišlo na email něco od ESTA, tak jsem si to dal zkontrolovat tu žádost a píše to: "Platnost žádosti vypršela"

Znamená to, že Amíci tu ESTU žádost zrušili ? 

0 Citovat

mikir napsal(a):


Bohuzel ,zasatavam stejny nazor ,ale nebudu se tu uz  vyjadrovat   co si o tom vsem myslim ,  potrebuju odletet ve stredu , zvazoval jsem primo Dublin zitra nebo v nedeli   at se vyhnu problemu ale  za ty ceny to risknu radeji ze me jako Ira  pusti    a ze to Ryanair nezrusi  ,,,,a pokud   zrusi  tak snad vymeni  

Samozrejme je risk ze to Britanie nebo Irsko taky  zavrou , ale Ryanair dneska pise  ze ode dneska  az do konce  brezna  je to bez poplatku   jen  rozdil  ceny...

A k čemu by tobě ty informace byly, když nejsi schopen pochopit ani základní souvislosti. Paráda, že jsi nám sem napsal své cestovní plány a asi po tisící prvé, že jsi Ir, kdyby to náhodou ješt někdo nevěděl, tak aspoň víme, kdy nám tady v Česku máme držet pěsti, aby jsi opravdu odletěl.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Před chvíli přišlo na email něco od ESTA, tak jsem si to dal zkontrolovat tu žádost a píše to: "Platnost žádosti vypršela"

Znamená to, že Amíci tu ESTU žádost zrušili ? 

To mi neříkej ani ve snu. Na září mám stále letenky se Singapurci a ESTA jsem odkládal, protože je zbytečná na půl roku dopředu :D No, nic, stejně jsem si přečetl, že Singapurci přestali lítat do Německa a už předtím jim Trumo zakázal let Německo-USA...

0 Citovat

[citace="Peter Hanzlik"]

Ukrajina je čistá 😉


Na Ukrajinu nejede ted ani Tonic  a to je  co rict ,ale od pondeli je to vsechno  uz jedno ,,,leda se nechat najmout jako kamionak  

0 Citovat

mikir napsal(a):

Na Ukrajinu nejede ted ani Tonic  a to je  co rict ,ale od pondeli je to vsechno  uz jedno ,,,leda se nechat najmout jako kamionak  

Tonic má miminko, takže ten stejně poznává spíš zákoutí Slovenska ;)

0 Citovat

Řidič kamionu ne, ale pracovně to je. A neodkladné taky... 

0 Citovat

Michal napsal(a):

To mi neříkej ani ve snu. Na září mám stále letenky se Singapurci a ESTA jsem odkládal, protože je zbytečná na půl roku dopředu :D No, nic, stejně jsem si přečetl, že Singapurci přestali lítat do Německa a už předtím jim Trumo zakázal let Německo-USA...

Neříkám, přišlo mi to před 2h. Takže mi to nejspíše komplet zrušili a budu si muset požádat o novou ? Docela to nechápu, mám ji vystavenou od konce Listopadu... 

0 Citovat

[citace="eremi"]

A k čemu by tobě ty informace byly, když nejsi schopen pochopit ani základní souvislosti. Paráda, že jsi nám sem napsal své cestovní plány a asi po tisící prvé, že jsi Ir, kdyby to náhodou ješt někdo nevěděl, tak aspoň víme, kdy nám tady v Česku máme držet pěsti, aby jsi opravdu odletěl.


Z hlediska  mych komentaru  tady  to je  nejaky  rozdil ,jestli jsem  v CR nebo v Irsku  nebo treba na Kanarech ?

Ale diky budu  se snazit  ,ale takovy kamos s O Learym  nejsem ,abych to ovlivnil 


0 Citovat

ist teraz na Ukrajinu...hmmm, nenapada ma jediny dovod ako by ma tam dostali, teda pokial by som nemal devinu za uchom...

0 Citovat

[citace="Proky"]

Tonic má miminko, takže ten stejně poznává spíš zákoutí Slovenska ;)


Jo vlastne  -)  taky hezke poznavani , vsak na podzim to uz bude  treba  Patagonie na 4 dny  -)

0 Citovat

Mel napsal(a):

jako co už se musí stát, abychom si na dva týdny odpustili cestovatelské choutky a sedli doma na zadek??

Jinak profesor Prymula je skutečný odborník na epidemiologii (jsem z oboru) a věřím, že ví, co dělá, a věřím, že to umí i bezpečnostní radě vysvětlit....

 

Souhlas, ale 2 týdny to rozhodně nebudou (takový optimistický předpoklad překvapuje od člověka z oboru). Asi bychom mohli být rádi za ukončení pandemie někdy v červnu, jak jsem zaznamenal nějaké odhady, ale tady odborník mluví o srpnu: https://video.aktualne.cz/dvtv/n...f6b220ee8/

Uvolnění zákazů bude asi postupné a datum konce zákazu cestování nikdo netuší, ale na Číně, která navíc bojuje s virem mnohem účinněji než většina světa, je jasně vidět, že to ani za 7 týdnů od uzavření Wuchanu nekončí (když se bere jen provincie Hubei a ne vliv zbytku světa). V mnoha silně zasažených zemích se zatím rázná opatření neprovádí, takže za 7 týdnů se dá těžko čekat aspoň stabilizace jako je ve Wuhanu dnes.

0 Citovat

Sarka Sokolova napsal(a):

Ahoj cestovatele, poradte mi prosim.

Mame letenky na 2.4.-18.4. s Emirates do Singapuru (zakoupene na gotogate), odsud s Jetstarem priskok na Bali a to same zpet se zastavkou 4 dny v Singa.

V navaznosti na dnesni udalosti - vyckali byste nebo byste se pustili do reseni storna ?( mate zkusenost s gotogate?) nebo presunuti terminu(ale na kdy?)? :(

Dekuju vsem za rady!


Prostě pořád dokolečka.  Když člověk kupuje u pochybných prodejců, tak se může stát, že tu letenku zaplatí "dvakrát ". Můžete zkusit bombardovat emaile/telefonem gotogate a něco zkusit. Pochybuji ale, že něčeho dosáhnete. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

na Číně, která navíc bojuje s virem mnohem účinněji než většina světa,

Na tohle jsi přišel jak?

0 Citovat

tmx napsal(a):

https://www.ryanair.com/ie/en/us...ee-removed

Ryanair nebude do konce března uplatňovat poplatek za změnu letu, jen případný doplatek k ceně. Oproti Easyjetu ale zdá se jde jen změna data, nikoliv změna destinace. 


Norwegian to ma podobne

https://www.norwegian.com/en/fli...s/updates/


Ale oni povoluju aj zmeny destinacii.

Buduci piatok som mal letiet do Osla s Viedne.

Zatial som rebooking nerobil. Este cakam ci dovtedy Rakusania,alebo Nori nezavru hranice a tym padom by mi let zrusili s full refundom.

0 Citovat

"Delta Air Lines will cut its flying by 40% and suspend all flights to Europe, except London, for at least 30 days, the deepest capacity cut in company history and far more than it planned just a few days ago. ...

...It will also park 300 of its 900 airplanes as global demand for travel deteriorates because of fear about the spreading coronavirus."

http://m.startribune.com/delta-m...568776872/



0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Na tohle jsi přišel jak?


Přesně jak píše Petr76, těm číslům z Číny nikdo z odborníků moc nevěří a berou je s velkou rezervou, takže to může, ale taky nemusí být pravda. Stejně tak třeba USA některé informace a čísla tají (zdrojem je přímo lékař - anesteziolog, který pracuje s nakaženými - mají zakázáno některé informace a čísla poskytovat), Írán to samý, reálná čísla budou až teď z Evropy.

0 Citovat

Číslům z KLDR se myslím věřit dá - je to stále 0 a stav bude setrvalý.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Číslům z KLDR se myslím věřit dá - je to stále 0 a stav bude setrvalý.


To jo, každý případ končí okamžitou popravou, takže mají stále 0 :)

0 Citovat

Radikální situace vyžadují radikální formu léčby.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Radikální situace vyžadují radikální formu léčby.


Jasně a pak, že Čína s virem bojuje účinně, pořád je co zlepšovat.
0 Citovat

mikir napsal(a):

Jo vlastne  -)  taky hezke poznavani , vsak na podzim to uz bude  treba  Patagonie na 4 dny  -)


Môj názor na cestovanie s malými deťmi poznáte, to maximálne sám:))

Osobne mám len 3 výlety naplánované letecky na tento rok (s kamošmi a aj to len tak spolu s letenkami za 100 euro), najbližšie o 2 mesiace, takže ešte bábätko si počká, dobre bude aj u babky a niekde na chate na Slovensku.

0 Citovat

Tak jsem zvědavej, kdy lety oficiálně zruší Tap Air a nabídne vrácení peněz. Počítám, že jako poslední někdy v pondělí. TAP mě svým přístupem docela štve.

0 Citovat

Hezky popsáno, snad se nemýlí. Jako manuál je to moc fajn.

https://www.youtube.com/watch?v=0p5y809_K30

0